Zajímavosti

Přehrada Inguri, starobylá Mestia a červencová koulovačka na ledovci

Vyzkoušeli jsme na vlastní kůži trasu výletu, který jsme přichystali pro klienty Magnetic Beach Resort. Výlet na sever až k hranicím Abcházie stál opravdu za to – fotogenické výhledy na Kavkaz, místní delikatesy, vysoké a přitom přívětivé hory a červencová koulovačka.

Naší první zastávkou byla přehrada Inguri na stejnojmenné řece. Voda v ní je neuvěřitelně modrá a majestátní hráz této přehrady je vysoká neuvěřitelných 272 metrů a jde o druhou nejvyšší klenutou hráz na světě.

Od jezera pokračujeme dal podél řeky Inguri a zastavujeme se u místního včelaře, který nám dal ochutnat neskutečné dobrý kaštanový a akátový med. Chačapuri (místní tradiční placka s domácím sýrem) a víno s výhledem na přehradní nádrž je téměř povinností.

Podhůřím Kavkazu máme namířeno do starobylého města Mestia. A cesta je to opravdu fotogenická, takže zastávky na focení a kochání se jsou opravdu časté. Město Mestia, kde přespíme, je známé svými starobylými strážními věžemi a jde o skvělý výchozí bod k cestám na ledovce a majestátní vrcholy.

Ráno stoupáme nádhernou krajinou k vrcholu Tetnuldi a náš cíl se tyčí v nadmořské výšce 3000 m n.m. Zde využijeme příležitost k letní koulovačce. Všechno je zelené, všechno kvete. Na cestě se pasou krávy a koně.

Sjedeme zpět do údolí a na poslední chvíli se rozhodneme k výšlapu k ledovci Chaaladi. Po dvou hodinách stoupání se les rozevře a ukáže se namodralý ledovcový splaz i s divokou řekou pod ním. Prostě nádhera.

Už cesta do Mestie dala jasně najevo, že tento výlet bude stát zato, ale dva dny strávené ve vysokých a přitom přívětivých horách naše pocity potvrdily.

Vyzkoušejte tento výlet s námi, ať už jako majitel apartmánu v Magnetic Beach Resort nebo jako host našeho resortu. 

 

Magnetic Beach Resort je již otevřen. Webové stránky hotelu můžete navštívit zde.