Objevte kouzelnou Gruzii
Zajímá vás okolí našeho resort? Poznejte s námi zajímavá místa, památky, národní parky, ale také místní zábavu, zvyky, gastronomii a tradice. Gruzie vás naprosto okouzlí.

Přímořská oblast Kobuleti

Je rychle se rozvíjející přímořská oblast se subtropickým klimatem a černými písečnými plážemi na severu města. Kobuleti – oblast, kde stavíme, je proto dokonalá. Je chráněna horami ze všech stran a region má díky tomu specifické mikroklima se zdravým vzduchem.
Výjimečnost lokality umocňuje fakt, že písek na plážích je extrémně bohatý na magnetické horniny. Celá oblast s magnetickými písky se táhne po pobřeží zhruba 50 km mezi řekami Supsa a Natanebi.
Oblast vyniká také průzračnou vodou, ve které je možné často spatřit delfíny, bohatou zelení s borovými háji uvolňujícími blahodárné silice a čistým vzduchem z hor.
Počasí v oblasti Kobuleti

Kavkazská bariéra chrání celou Gruzii před chladným vzduchem ze severu a proto je země převážně otevřena vlivům teplého počasí a vlhkosti od Černého moře.
Západní Gruzie, kam spadá i Adžara, má vlhké subtropické počasí s vydatnými srážkami na jaře a na podzim, mírnou zimou a příjemným přímořským klimatem v létě.
Kobuleti je navíc chráněno horami ze všech stran a region má díky tomu specifické mikroklima se zdravým vzduchem.
Východní Gruzie je oproti tomu sušší a subtropická. Hory od 2000 m n.m. tvoří úplnou výjimku a vynikají typickým alpským počasím se sněhem do pozdního jara.

nejvyšší průměrné denní teploty
27,6 °C
srpen
nejnižší průměrné noční teploty
4,9 °C
leden
Výběr apartmánů
Tipy na zážitky a výlety

Magnetický písek pláží černého moře

Oblast s magnetickým černým pískem se táhne po březích Černého moře v oblasti Adžara v délce asi 50 kilometrů. Celá tato oblast vyniká také průzračnou vodou, čistým vzduchem plynoucím z horského sevření a borovými háji uvolňujícími blahodárné silice.
 • 01
  SLOŽENÍ PÍSKU
  Písek z pláže před resortem Magnetic Beach jsme podrobili laboratorním zkouškám v české státní laboratoři Výzkumného ústavu.
 • 02
  MAGNETICKÉ MINERÁLY
  Magnetit má díky svým magnetickým vlastnostem harmonizující účinek na tu část mozku, kterou nazýváme hypothalamus.
 • 03
  PÍSEK, KTERÝ LÉČÍ
  Působení magnetického pole na lidské tělo zlepšuje cirkulaci krve, lymfatický oběh a okysličování organizmu.
 • 04
  PSAMMOTERAPIE
  Pozitivní působení magnetismu zesíluje sluneční záření, teplá průzračnoá voda, silice z borových hájů a čistý vzduch.
 • 05
  PÍSEK JINDE VE SVĚTĚ
  Magnetické písky se nacházejí i na několika dalších místech světa (Kamčatka, Nový Zéland, Havaj, Japonsko, Tenerife, Island, Sevastopol na Ukrajině, Bulharsko a sever Turecka).
01
02
03
04
05
Magnetic Beach Resort je již otevřen. Webové stránky hotelu můžete navštívit zde.