Zajímavosti

Bambusový strop vyrobený na míru v restauraci Magnetic

Na náš bambusový strop jsme náležitě hrdí. I díky němu získává restaurace Magnetic svoji příjemnou a útulnou atmosféru.

Celková doba přípravy a ošetření bambusu trvala téměř 6 měsíců a na strop bylo použito 600ks velmi precizně a ručně ošetřených rostlin. Bambus jsme získali z městečka Ureki, které se nachází kousek od našeho resortu v Kobuleti.

Správný výběr a ošetření je téměř alchymistická záležitost. Bambus musí být čerstvý, maximálně 3 dny po uřezání, aby nezačal žloutnout.

Každý jednotlivý kus je nutné položit na suché místo a propíchnout kvůli přebytečné vodě. Aby dobře vyschnul, musí být ve svislé poloze po dobu 6 týdnů. Další 3 týdny musí být umístěn naležato. Tímto procesem se získají plně vysušené bambusy, které se dají krásně řezat na potřebný rozměr.

Jak docílit správné barvy a lesku bambusu?

Aby bambusy vydržely lesklé a nezačaly hnědnout, musí se pořádně “opalovat”. Nestačí však opalování u nás na pláži, bambusy musely projít tepelnou úpravou nad ohněm. Hned poté jsme je kus po kusu ručně vyleštili bavlněným hadříkem. Jejich konce bylo také třeba namočit do roztaveného včelího vosku – zabrání se tím nasáknutí vodou a postupnému hnědnutí.

Takto připravené bambusy jsme svázali bambusovým provázkem do tzv. rojů, a ty jsme pověsili na strop.

Restaurace Magnetic tak získala další část své krásné středomořské atmosféry.

Podívejte se na fotografie z celého procesu.

Magnetic Beach Resort je již otevřen. Webové stránky hotelu můžete navštívit zde.