Zajímavosti

Rozhovor s Vítězslavem Demuthem

Přejeme krásný den z Gruzie, 

dnes bychom vám rádi představili jednoho z našich investorů, pana Vítězslava Demutha, a přiblížili, jaké základní aspekty se s investicí pojí. Pan Vítězslav Demuth, který se rozhodl do jednoho z našich apartmánů investovat již před rokem,  se v rozhovoru podělí o to, co ho k investici vedlo, jaký apartmán si vybral a zda by se dnes při volbě apartmánu rozhodoval jinak. 

Dobrý den, Vítězslave, před rokem jste se rozhodl s námi investovat do jednoho z našich apartmánů. Mohli bychom se zeptat, proč jste se rozhodl pro Gruzii a čím vás oslovila? 

Neměl jsem primární cíl investovat v Gruzii, ale investovat do nemovitosti. Původní plán byl v České republice, ale ten vzal rychle za své při cenách u nás. Takže jsem začal hledat v zahraničí a ideálně někoho, kdo by se mi o nemovitost kompletně postaral, prostě bez práce. Západ či Chorvatsko jsou cenově naprosto jinde, takže jsem hledal země na východ, kde ceny skoro určitě poletí nahoru. A náhodou jsem se dostal k výletu do Gruzie pořádané panem Zapletalem a oslovilo mě to natolik, že jsem téměř neváhal.

 

Čím vás země samotná oslovila? 

Naprostou pohodou zdejších lidí a cenovou dostupností. 

 

Co pro vás v rámci investice bylo rozhodující? 

Určitě celková koncepce projektu, že se nejedná o tuctovku, ale o luxusní projekt, a jednoznačně i důvěra v pana Zapletala. V Gruzii jsem hned na začátku strávil čtyři dny, pan Zapletal nás všude provedl, vše ukázal, přičemž jsme měli plno možností s ním mluvit a vše se dozvědět. Projektů v zahraničí jsou spousty, ale má dosavadní zkušenost je taková, že si šéf vezme slovo na úvodních patnáct minut, pak ho už neuvidíte a namísto toho s vámi mluví lidé, kteří mají jen naučené fráze. Zde to bylo úplně jiné a to bylo určitě velké plus. Bavili jsme se o všem na rovinu, žádné přehnané sliby o termínu návratnosti, žádné mazání medu kolem pusy – právě tato otevřenost a důvěryhodnost byla pro mě to nejdůležitější. Samozřejmě i vše ostatní bylo důležité, ale důvěru bych rád vyzdvihl.

 

Jaký apartmán jste si vybral a podle čeho jste se rozhodoval?

Vybral jsem si menší apartmán 1kk a určitě rozhodovaly moje finanční možnosti. Teď po roce vím, že kdyby se mi nějaké peníze uvolnily, klidně bych šel do dalšího apartmánu.

 

Budete chtít využívat apartmán i pro vlastní potřeby nebo jste ho takto již využil? 

Je to pro mne hlavně o investici, plán vlastní dovolené není a nebyl prioritou. Určitě se tam rád zase podívám, ale mám to především pro zhodnocení peněz. Nicméně, svůj apartmán jsem samozřejmě již využil, když pan Zapletal naplánoval pro nás majitele poznávačku Gruzie, což mám rád. To bych jel znovu. 

 

Co se vám na projektu Magnetic Beach Resort nejvíce líbí? 

Jednoznačně to, že projekt funguje také jako hotel, který má zaměstnance a který se musí snažit, aby měl stále plno – když totiž přijíždějí noví hosté, tak mám z investice více peněz. A pro mě naprosto bez práce, což je super. Mám apartmán ještě jinde, ale ten není součástí resortu, a servisující firmě je tudíž „celkem jedno”, kolik lidí do apartmánu přijede. V Magneticu je to jiné, protože když hosté nepřijedou, tak se nezaplatí personál. Snaha o to, aby bylo v hotelu plno, je tedy mnohonásobně větší. Za sebe bych určitě už šel jen do projektů tohoto typu.

 

Vaše oblíbené místo v Gruzii? 

V Gruzii jsem byl zatím dvakrát, ale ještě jsem nenavštívil tamní hory, které jsou prý úchvatné. Mezi nejpříjemnější zážitky bych tak prozatím zařadil posezení u skvělého vína a jídla.

 

Magnetic Beach Resort je již otevřen. Webové stránky hotelu můžete navštívit zde.