Zajímavosti

Slunné písečné pláže pobřeží Gruzie

Gruzínské pláže jsou slunné a teplé. Pobřeží Černého moře lemuje spousta letovisek s jedinečnou přírodou a povrch tvoří léčivý magnetický písek. Kobuleti je jedním z nejlepších letovisek v celé zemi. Nachází se 5 metrů nad mořem a je známé pro čaj, bambus a subtropické klima. Letní horko však nezasahuje do odpočinku na malých oblázkových plážích, jelikož je zde velmi příjemné přímořské klima od celé šíře se táhnoucích hor. Kobuleti je vhodné pro potápění a surfování a získání čokoládového opálení. Můžete si zde užít léčivé mořské vody, nebo si bláznivě zadovádět s delfíny ve vlnách. Četné recenze potvrzují, že Kobuleti je rájem, jakousi perlou Gruzie.

Pláž v Batumi

Batumi se nachází v zátoce Černého moře. Kromě subtropických stromů je známá také svými místy na opalování. Nedaleko od bulváru a parků se nachází městská pláž s rozvinutým nákupním a zábavním průmyslem. V okolí letoviska se také nachází mnoho útulných a čistých pláží pokrytých malými oblázky. V místních barech a restauracích u pláže se budete cítit báječně. Celou kolonádu na pobřeží si můžete projet na kole či se nechat svézt místní drožkou.

Pláž Ureki

Přitahuje ty, kteří si chtějí zlepšit své zdraví, dát si pauzu od rušné metropole a získat krásné opálení. Jsou zde krásné písečné pláže, křišťálově čisté a relativně mělké moře. Letovisko je ideální pro děti. Horké léto nebude rušit relaxaci, protože v Ureki je hojnost zelených stromů které dodávají stín a vláhu.

Gonio a Sarpi

Jsou považována za módní a drahá letoviska Gruzie. Zaprvé kvůli plážím posypaným jemným pískem a také díky křišťálově čistému moři, ve kterém jsou vidět všechny kameny na dně. Za druhé, v Goniu je starobylá pevnost a vzduch kolem je nasycen léčivou vůní eukalyptů. V neposlední řadě je na hranici Sarpi a Turecka úžasný vodopád a útulné zátoky, kam nevplouvají téměř žádné lodě a je tu přímo božský klid.

Anaklia

Je poměrně mladé letovisko. Získalo popularitu, když byly objeveny léčivé vlastnosti magnetického písku. Zde můžete nejen plavat v Černém moři, ale také se natahovat v písku, léčit klouby, zlepšovat srdeční funkce a zvyšovat celkovou imunitu těla. Tyto pláže jsou velmi vhodné pro pobyt s dětmi.

Magnetic Beach Resort je již otevřen. Webové stránky hotelu můžete navštívit zde.