Zajímavosti

Z letiště k moři rychleji: Batumi otevírá nový terminál

Dostat se z letiště do oblasti Kobuleti, tedy přímo k Černému moři, kde jsou naše apartmány, bude ještě jednodušší.

Letišti Alexander Kartveli v Batumi otevřelo nový terminál. A to v brzké době znamená více nových letů, více možností se dostat přímo do Gruzie – Batumi a být „za pár minut“ u moře.

Lety na letišti v Batumi operuje TAV airports, turecká letecká společnost, s jejíž letadly můžete létat do celého světa.

To činí Gruzii pro cestovatele a hlavně pro investora ještě víc atraktivní.

Batumi představuje nový terminál – promo video

Nasajte gruzínskou atmosféru a nechte se pohltit energickou hudbu typickou pro tamní region.

Z letiště do hodiny „doma“ u moře v Magnetic Beach Resort

Kolik času nám tedy zabere dostat se z letiště do apartmánů Magnetic Beach Resort v Kobuleti, tedy přímo na pláž?

Porovnejme si cestu z letiště Alexander Kartveli Batumi a letiště David the Builder v Kutaisi.

Obě varianty jsou velmi příznivé, když je porovnáme s mnoha jinými destinacemi. V tuto chvíli (duben 2021) nově otevřený terminál v Batumi nenabízí možnost přiletět přímo z ČR, ale situace se bude vyvíjet a společnost TAV airports jistě zařadí další lety z mnoha jiných destinací . Věříme a těšíme se na to, až bude možné využít lety z Vídně, Mnichova, Frankfurtu či Katowic nebo Krakova přímo do Batumi. Je to pozitivní zpráva, která svědčí o tom, že Gruzie je na cestě a pracuje na svém ekonomickém rozmachu, u kterého jsme jako investoři nemohli chybět.

Vzdálenost z letiště Alexander Kartveli v Batumi do Kobuleti beach je zhruba 37 km a čas strávený na cestě si vezme necelých 45 minut, takže do hodiny můžeme být na místě, jak je vidět z mapky pod tímto textem.

Trasa a doba trvání z Batumi Alexander Kartveli International Airport do Kobuleti Magnetic Beach Resort

Vzdálenost z letiště David the Builder v Kutaisi do Kobuleti beach je 93 km a čas strávený na cestě je 1 hodina 35 minut, takže za hodinu a půl jsme v resortu u moře, viz mapka pod tímto textem.

Aktuální letecká situace k dubnu 2021

V tento okamžik se dá do Gruzie dostat několika způsoby s leteckými společnostmi Georgian Airways. Jde převážně o lety z Vídně a nabídka letů se mění dle covidové situace ve světě. Za běžných okolností se do Gruzie do Kutaisi dostaneme z několika destinací jako Praha, Vídeň, Budapešť, Katovice a doba trvání letu je kolem 3 hodin a 30 minut s cenou zpáteční letenky od 4 000 Kč.

Gruzie rozvolňuje covidové opatření a s přicházejícím jarem se otevřou další možnosti, jak se do země pohodlně a rychle dostat.

Tímto Vás zveme k budoucí prohlídce našich apartmánů v Kobuleti. Pokud cítíte, že je je skvělá příležitost investovat do nemovitostí navíc v zemi, která se rozvíjí a otevírá světu, pak je váš pocit správný.

Magnetic Beach Resort je již otevřen. Webové stránky hotelu můžete navštívit zde.