Zajímavosti

Gruzie je bezpečná země bez davu turistů

Často se mě lidé ptají, když jim začnu povídat o Gruzii, jestli je to bezpečná země. Přece jen není pro většinu z nás zemí úplně známou, turisté její krásy teprve začínají ve větší míře objevovat.

Jako investor trávím v Gruzii mnoho času a mohu potvrdit oficiální statistiky, že Gruzie je velmi bezpečná země.

Stejně jako kdekoliv jinde na světe, i zde se Vám může stát, že ve větším městě typu Tbilisi, Batumi můžete někdy narazit na kapsáře. Pravděpodobnost, že se to stane, je mnohem menší než například u nás v hlavním městě Praha. Gruzie je nejen pocitově, ale i oficiálně podle statistik bezpečná.

Přesto zde existuje oblast, kde si dejte pozor. Jde o dopravu. Místní řidiči silniční pravidla buď příliš neznají, nebo je ignorují. Takže ideální je buď si najmout řidiče s autem nebo jezdit obezřetně a opatrně, nespěchat.

Situace v Abcházii a Jižní Osetii

Mírnou výjimku v bezpečnosti této země tvoří území Abcházie a Jižní Osetie. Tyto oblasti jsou sice relativně bezpečné, ale napjatá je především situace na hranicích s Gruzií. Jde totiž o oblasti se sporným mezinárodním statusem usilující o nezávislost na Gruzii. Přechod mezi Gruzií a Jižní Osetií je prakticky uzavřen a hranice s Abcházií je otevřena v závislosti na aktuálních podmínkách. Může zde tedy docházet poblíž hranic k ozbrojeným incidentům.

Zajímavostí a specialitou je skutečnost, že abyste mohli vstoupit na území Abcházie, potřebujete povolení ke vstupu od ministerstva Abcházie, která však ČR neuznává. Do Abcházie se dostanete pouze po zemi, protože letiště Suchumi slouží jen pro občasné lety. Vstup je tak opravdu komplikovaný.

Také se vám může stát, že když se vydáte do horských oblastí poblíž ruských hranic (Kazbegi, Rača…), že potkáte hraniční stráž, která bude chtít, ať se legitimujete, proto je dobré mít u sebe stále pas.

Gruzínci se s Vámi rádi dají do řeči

Mimo tyto oblasti je Gruzie pro české turisty bezpečná. Pořád je ještě běžné, že vás mohou Gruzínci jen tak ze zájmu oslovit na ulici a chtít si popovídat. Navíc jsou jako národ velmi pohostinní. Jsou schopni se s hosty podělit o vše, co mají a případně si půjčit i od sousedů, aby mohli hosta pohostit. A když vycestujete mimo hlavní centra, může vám na některých místech připadat, že se zde zastavil čas.

Lidé jsou stále k sobě ještě laskaví, chtějí si pomáhat a všude kolem vládne nádherná příroda, na kterou budete ještě dlouho vzpomínat, a to vše bez davů turistů.

V Gruzii stavíme apartmány přímo na pobřeží Černého moře v lokalitě Kobuleti, která je na dosah velkoměsta, ale zároveň si stranou na klidném místě. Gruzii je ekonomicky velice atraktivní země.

Přinášíme Vám možnost investice do apartmánů a uchovat tak hodnotu svých peněz v čase a díky výnosům z pronájmu své finance zhodnotit.

Detailní informace o možnosti investic do apartmánu našeho projektu Magnetic Beach Resort v Gruzii si můžete přečíst zde O projektu.

Magnetic Beach Resort je již otevřen. Webové stránky hotelu můžete navštívit zde.